Foto

20170705_095311075_iOS.jpg

Situace okolo "Čarodějnic"

Situace

Jak jste již mohli určitě registrovat, v současné době se vyvíjí situace kolem pozemku, na kterém historicky probíhá akce "Pálení čarodějnic".

Situaci jsme popsali v dokumentu, který jste dostali do Vašich stránek (obyvatelé Strýčkov).Pro ostatní, zde je onen dokument:

 Pro uložení zvolte volbu Uložit jako..  Boj o čarodějnice (dokument ve formátu PDF).

 

Úklid pozemku

V sobotu 12.10. jsme se v hojném počtu (osob i strojů) sešli na úklid zmiňovaného pozemku.Postupně jsme roztřídili odpad na nevhodný(který jsme naházeli do přistaveného kontejneru) a na zbytek odpadu, který lze zlikvidovat bez dopadu na životní prostředí.Poté co jsme byli hotovi s tříděním, zbylý odpad jsme po řádném nahlášení na Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje.Po potvrzení hlášení jsme odpad (větve, prkna atd.) zapálili.Po zbytek dne jsme poté pravidelně kontrolovali oheň, aby nedošlo k neplánovanému rozšíření.Následující den jsme se sešli znovu k urovnání terénu po vyhoření.Zbylý odpad jsme naházeli do kontejneru.

Všem zúčastněným bychom touto cestou  rádi poděkovali za pomoc.

Děkujeme dále Městu Rožmitál pod Třemšínem za přistavení a odvoz kontejneru na nevhodný odpad, který se odvezl na skládku do Chrástu a za který jsme zaplatili 4424,- Kč, zatím z prostředků soukromých osob.

Na konci článku pár fotografií z úklidu.

 

Aktuální stav

V současné době je v jednání několik možností jak pozemek nadále využívat s tím, že prioritním cílem je zachování tradice "Pálení čarodějnic", ač by místo pro pálení bylo na jiné časti tohoto pozemku.

V současné době je přísný zákaz ukládání odpadu na toto místo. 

Kompostovatelný materiál (tráva, rostliny, listí, větve apod.)

 několikrát během roku bude přistaven kontejner na návsi, pokud ne, tyto materiály patří do kompostárny v Rožmitále p.Tř. Každý občan a majitel rekreačního zařízení ve Strýčkovech má nárok na bezplatné pořízení kompostéru (až 2ks na č.p.), o který může požádat na Městském úřadě v Rožmitále p.Tř.

Ostatní odpad

k tomuto účelu slouží v Rožmitále p.Tř. sběrný dvůr

 

 Předem moc děkujeme za pochopení a tímto žádáme o dodržování zákona 185/2001 Sb. o odpadech.

 

Chraňme naše životní prostředí a udržujme pořádek v naší obci.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nemáte dostatečná práva pro vkládání komentářů!

Dobrý večer, dnes je pátek 27.5.2022 21:09

Dnes má svátek Valdemar, zítra Vilém

Uživatel

Přihlaste se prosím