Foto

20170705_095409295_iOS.jpg

Ohlédnutí za oslavami

Dne 12.srpna proběhly ve Strýčkovech oslavy 650 let od první písemné zmínky o obci.

Zahájení programu výstřelem z děla

 

Na návštěvníky čekal bohatý program. Vše započalo na hřišti, kde se konal turnaj ve volejbale. Účastníci byli rozlosováni do čtyř družstev a systémem každý s každým bylo určeno konečné pořadí a předány medaile s diplomem a věcné ceny. 

 Účastníci volejbalového turnaje

Během dopoledne proběhly i dětské soutěže. Děti si užily skákání v pytli, házeni na terč, zdolávání překážkové dráhy, vykopávky pokladu a celou řadu dalších soutěží. Zpestřením byla ukázka malých hasičů z Rožmitálu, nafukovací skákací hrad od MAS Podbrdsko. Každý soutěžící si odnesl diplom, sladkou odměnu a hlavně spoustu zážitků.

Po slavnostním zahájení programu starostou Rožmitálu a zástupcem Osadního výboru Strýčkovy, doprovázeném výstřelem z děla, začala k poslechu i k tanci hrát Toulavá kapela. Po úvodním bloku písní následovala ukázka vyproštění osob z havarovaného vozidla hasiči z Rožmitálu, včetně profesionálního doprovodného komentáře a předvedení hasičské techniky.

K tanci a poslechu hrála Toulavá kapela

Po dalším  bloku písní se akce ujala Skupina historického šermu Markýz ze Strakonic se svou ukázkou  souboje v dobových kostýmech a s dobovým vybavením. Po dalším bloku písní mohli účastníci shlédnout ukázku střelby z mušket , někteří dokonce i vyzkoušet, stejně jako předvedení dalších zbraní.

Vystoupení skupiny historického šermu Markýz ze Strakonic

Po celou dobu odpoledního programu mohli návštěvníci shlédnout ukázku řemesel s možností zakoupení výrobků, děti si mohly vytvořit vlastní výrobky, nebo navštívit vojenské ležení skupiny historického šermu, prohlédnout si jejich výzbroj a výstroj a nahlédnout do jejich zázemí. Po celé odpoledne byli přítomni členové AMK Zalány s vystavenými závodními motocykly a čtyřkolkou.

Ukázka střelby z mušket

V místním kulturním době byla během dne možnost shlédnout malou výstavu dobových fotografií Strýčkov a po skončení odpoledního programu zde slavnostní den pokračoval taneční zábavou.

Ukázka dobových fotografií

Po setmění přišel na řadu ohňostroj, jako překvapení na závěr oslav.

Chtěli bychom poděkovat všem, kteří se podíleli na přípravách a průběhu oslav, především městu Rožmitál pod Třemšínem v čele se starostou Ing. Josefem Vondráškem, dále pak Místní akční skupině Podbrdsko, všem účinkujícím během oslav, všem sponzorům, přípravnému výboru i dobrovolníkům.

Více fotografií v následující fotogalerii:

 

 

Osadní výbor Strýčkovy

Nemáte dostatečná práva pro vkládání komentářů!

Dobré odpoledne, dnes je pátek 28.2.2020 13:41

Dnes má svátek Lumír, zítra Horymír

Uživatel

Přihlaste se prosím